Poznáme najlepšie vína Čiech a Moravy - Salón Vín České Republiky 2017

Poznáme najlepšie vína Čiech a Moravy - Salón Vín České Republiky 2017

25.01.2017 01:46 Novinky,

Salon vín České republiky predstavuje sto najlepších moravských a českých vín pre rok 2017. Tieto vína uspeli v konkurencii 2020 moravských a českých vín od 157 vinárov a vinárskych firem. Nejlepšia stovka ocenená Zlatou medailou Salonu vín bude od 4. februára 2017 do polovice decembra prezentovaná tradične v rovnomennej degustačnej expozícii v historickej pivnici valtického zámku.

Nejvyššie ocenenie medzi bielymi suchými a polosuchými vínami bylo udelené vínu Ryzlink vlašský 2015, pozdní sběr, řady Collection 1508 Reservé zo Zámeckého vinárstva Bzenec. Víno sa zároveň stalo absolutnym Šampiónom tohtoročného ročníku Salonu vín ČR.

Okrem absolutneho Šampióna a nejlepšej stovky vín rozhodli porotci aj o víťazoch jednotlivých kategórií:

V kategórii červených suchých a polosuchých vín uspelo Rulandské modré barrique 2013, výběr z hroznů z vinárstva Štěpán Maňák.

V kategórii bielych polosladkých vín porota najvyššie hodnotila Ryzlink vlašský botrytický sběr 2015, výběr z hroznů zo spoločnosti Kamil Prokeš s.r.o.

V kategórii ružových vín a klaretov uspel Cabernet Sauvignon rosé 2015, pozdní sběr z vinárstva Víno Botur – Ing. Luděk Botur.

Ako najlepší v kategórii bielych sladkých vín porota ocenila Veltlínské zelené 2013, výběr z cibéb zo Střední vinařské školy Valtice.

V kategórii akostních šumivých vín si nejvyššie ocenenie zasloúžilo víno Chateau Bzenec brut 2013, akostné šumivé víno ze společnosti BOHEMIA SEKT s.r.o.

Cenu za nejlepšiu kolekci vín si rovnako ako v minulom roku odnesla spoločnosť VINSELEKT MICHLOVSKÝ, a.s.

Kompletné výsledky nájete vo formáte xlsx na LINK-u

zdroj a foto: Salon vin ČR