Všetko čo potrebujete vedieť o dobrej káve - časť 1.

Všetko čo potrebujete vedieť o dobrej káve - časť 1.

01.07.2016 19:19 Novinky,

Milovníkov kávy určite poteší malý bedeker o kávach ,ktoré máme v našej ponuke. Kávy z jednotlivých oblastí sveta sú vždy jedinečné a aj preto stojí za to ich všetky vyskúšať a vybrať si tú naj.

Wine & Coffee & Deli | predajňa IN MEDIO, Hradská 78/B, 821 07 Bratislava | tel: 02 455 23547 | www.vinopredaj.sk | info@vinopredaj.sk

Navštívte našu predajňu v Bratislave, vyberte si čerstvo praženú gurmánsku kávu a zistite ako chutí svet kávy.

Jamaica Blue Mountain Flatben
Je jamajská Blue Mountain naozaj najlepšia káva na svete? Prirodzene, niet pochybností a tom, že Blue Mountain je jednou z najlepších káv na svete. Ja plnej chuti, harmonická a ovocná a s veľmi miernou kyslosťou. Má teda všetko, čo si možno od kávy želať. Stúpajúca spotreba mala za následok núdzu o túto jedinečnú kávu, a to sa odráža aj na cene. Plná, harmonická, a ovocna chuť to je Jamaica Blue Mountain Flatben.

Puerto Rico Yauco Selecto Yauco Selecto
Je jednou zo špičkových káv sveta. Pestuje sa iba na troch farmách na juhozápade ostrova. Karibská klíma a sopečná pôda prispievajú k veľmi íntenzívnej kávovej aróme a chuti.

Cuba Turquino Extra
Bolo by prekvapujúce, keby Kuba k svojim jemným cigarám neprodukovala aj vynikajúcu kávu. Najlepšou kubánskou kávou je Turquino alebo Turquino Extra, pričom týmto označením sa rozumie skôr stupeň kvality ako oblasť. Silné guľaté telo, chuť kakaa a perníku s intenzívnym záverom chuťovým záverom. Perfektná káva ktorá sa hodí aj rumom a cigarám.

Brazilia Santos
Káva z najdôležitejšej pestovateľskej krajiny sveta. Brazília sa právom nazýva gigant či kráľ kávového trhu. V Brazílii rastú neuveriteľné 4 milióny kávovníkov. Táto kvalitná káva sa pestuje v oblasti Sul de Minas. Káva má zvyčajne nízku kyslosť, je charakteristicky mäkká, jemne horká s elegantným čokoládovýrn záverom. Zber kávy tu prebieha od mája do júla.

Columbia Supremo
Najväčši svetový výrobca akostnej kávy - hodvábnej a aromatickej, silnej a s neporovnateľnej chuti. Oblasti, v ktorých sa káva pestuje, sa rozprestierajú medzi výbežkami Ánd, kde je mierne a vlhké podnebie. Columbia Supremo má väčšie zrná, je aromatická, ovocná, ľahko oriešková a má dobrú chuťovú plnosť. Je to jedna z najlepšie vyvážených káv a zároveň káva, ktorú možno piť v akomkoľvek dennom čase.

Galapagos San Cristobal
Veľmi vzácna káva z ostrova v Tichom oceáne. Pestuje sa na chránených sopečných svahoch v absolútne nenarušenom biologickom prostredí. Optimálne zásobovanie vodou u EL Junco zaručuje ideálne celoročné zavlažovanie kávových plantáží. Galapágy boli UNESCOM vyhlásené za chránenú oblasť. Chuťové hodnotenie - výnímočné plné telo, vynikaiúca aróma s dominanciou horkej čokolády v závere.

Guatemala Antigua
Vysoká poIoha a sopečná pôda robia perfektné podmienky pre rastúcu kvalitu kávy. V dažďových pralesoch Guatemaly rastie mimoriadne jemná vysokohorská Arabica. Guatemala Antigua je slávna na celom svete pre svolu plnosť, bohatosť a výraznú chuť, so záverom horkej čokolády. Káva sa zberá v decemberi.
 

Costa Rica Tarrazu
Primeraná kyslosť a korenistá aróma spojená s plnou a ušľachtilou chuťou. Kostarika so svojou úrodnou, dobre priepustnou pôdou sopečného pôvodu bola prvou stredoamerickou krajinou, ktorá začala pestovať kávu. Tarrazu je jedna z najlepších káv na svete, má jemne ovocnú chuť s mandľovo amaretovými tónmi.

Nicaragua -BIO, Fairtrade
Kávy z Nikaraguy patria medzi najjemnejšie na svete. Nicaragua patrí medzi rozvojové krajiny, a preto je dôležité, aby roľníci dostávali za svoju kávu dobrú cenu. Kávu dodávajú malí roľníci z ekologického hospodárstva s certifikátom Fairtrade z oblasti Matagalpa. Káva má chuť mandlí a tropického ovocia.

Ethiopia Crown -BIO, Fairtrade
Na začiatku pestovania kávy bola Etiópia. Meno káva je odvodené od etiópskej provincie Kaffa. Ešte dnes tam mnohé kávovníky rastú divoko. Vysokohorská provincia Sidamo (1950 m nad morom ) je posiata malými poľnohospodármi, ktorí pestujú len odrodu Arabica. Rovnako ako vo všetkých krajinách kávy, aj Etiópia ponúka rôzne úrovne kvality. Káva pochádza z ekologického poľnohospodárstva, má veľké telo s korenistou až vínovou dochuťou.

Mexiko HG Onix BIO, Fairtrade
Mexiko je ôsmy najväčší producent kávy na svete, pestuje hlavne odrodu Arabica Typica a Catuai a to prevažne na juhu krajiny. Väčšinu kávy dodávajú malí roľníci, veľké plantáže sú tu zriedkavosťou. Táto káva pochádza z ekologického pestovania s certifikátom Fairtrade z oblastl Chiapas v oblasti Soconusco. Proces spracovania - káva po vypratí sa prírodne suší na slnku. Táto káva má stredne plnú chuť horkej čokolády , s príjemnou karamelovou dochuťou.

Kenya Gachami AA
Jedna z najlepších a najsilnejších káv na svete. Táto káva patrí do triedy AA. Kenya AA má silné telo, pevné kyselinky a pikantný dlhý záver v chuti. Takmer každý, kto pracuje v kávovom priemysle uprednostňuje kenskú kávu. Je to preto, lebo kenská káva spĺňa všetko, čo pod pojmom šálka dobrej kávy predstavujete.

inmedio