Ochutnajte u nás plantážne kávy z celého sveta | SANTO DOMINGO Barahona AAA

Ochutnajte u nás plantážne kávy z celého sveta | SANTO DOMINGO Barahona AAA

28.01.2016 20:58 Novinky,

Prídite k nám a ochutnajte plantážne kávy z celého sveta. Každý týždeň iná káva, vždy čerstvo pražená so zaujímavými a jedinečnými chuťami a vôňami.

Deli & Wine & Coffee | IN MEDIO | Hradská 78/B, Bratislava | tel: 02 4552 3547 | info@vinopredaj.sk | www.vinopredaj.sk

Aktuálne máme v ponuke : SANTO DOMINGO - Barahona AAA 100 % Arabica, silná

Káva Santo Domingo z regiónu Barahona ktorý na sa nchádza v Dominikánskej republike rastie na tienistých plantážach mýtického ostrova Hispaniola. Tieto kávovníkové plantáže patria k najstarším plantážam Nového Sveta. Je klasifikovaná ako Triple AAA, je to skratka pre vysokú kvalitu kávy. Káva sa pestuje v tropickom ekosystéme s vysokým indexom biodiverzity.

Káva je krémová s pozoruhodným telom a takmer nepostrehnuteľnou kyslosťou s náznakom praženého obilia a tabaku. Vychutnáte si ju určite do poslednej kvapky.

o káve ktorú predávame :

Praženie Full City Roast , je praženie pri teplote 235 °C, 15-20 minút. Pri dosiahnutí vrcholu praženia sa na povrch kávy začne vylučovať oleje tkz. /potenie kávy/. Pri tomto pražení má káva jedinečnú plnú chuť s elegantnou kyslosťou.

Pri pražení káva stratí až 20% svojej hmotnosti. Čerstvosť a čas: Priorita je kvalita a čerstvosť úrody, káva sa nakupuje na burze káv. Pred kúpou sa testuje a ochutnáva. Káva sa predáva výhradne len čerstvá.

Kofeín:

V tomto čase kofeín zažíva skutočnú renesanciu. Kofeín nepomáha len proti únave a narušení koncentrácie.

Podľa najnovších vedeckých poznatkov kofeín povzbudzuje rast mozgových buniek a týmto spôsobom zvyšuje výkon pamäti. Kofeín stupňuje uvolňovanie mastných kyselín, takto sa do teľa dostáva dodatočná energia.