Galadegustácia medailových vín súťaže Prague Wine Trophy aj s Karpatskou perlou

Galadegustácia medailových vín súťaže Prague Wine Trophy aj s Karpatskou perlou

25.01.2016 19:48 Novinky,

22. januára bola spolumajiteľka vinárstva Margita Šebová prezentovať vína na deviatom ročníku Galadegustácie medailových vín súťaže Prague Wine Trophy. Podujatie sa konalo v Jalta Boutique Hoteli na Václavskom námestí v Prahe.

Deli & Wine & Coffee | IN MEDIO | Hradská 78/B, Bratislava | tel: 02 4552 3547 | info@vinopredaj.sk | www.vinopredaj.sk

Počas tohto gala večera zároveň prevzala ocenenie za druhé najlepšie zahraničné vinárstvo v súťaži, ako aj diplomy za šampiónov: 1 x Prague Wine Champion a 3 x Prague Regional Champion. Taktiež sme sa zaradili medzi päťhviezdičkové vinárstva, teda najlepšie vinárstva súťaže.

Súťaž Prague Wine Trophy je najväčšou súťažou vín v Českej republike, čo dodáva na jej prestíži. V roku 2015 sa jej zúčastnilo vyše 1200 vín. Súťaž sa skladá sa zo štyroch kôl, v ktorých sú vína hodnotené v kategóriách podľa odrôd. Jedným z najvyššie hodnotených vín celej súťaže bolo s 93 bodmi ľadové víno z Karpatskej perly Veltlínske zelené 2011, ocenené titulom Prague Wine Champion.

Galadegustácia bola vyvrcholením ôsmeho ročníka festivalu Prague Wine Week. Tento festival je spojením prezentácie ocenených vinárstiev, špičkových pražských reštaurácií a vínnych barov. Návštevníci tu mohli ochutnať vzorky zo súťaže Prague Wine Trophy. Viac informácií o podujatí nájdete na www.pww.cz.

zdroj a foto: Karpatská perla