7. ročník podujatia Deň vo vinohradoch 2015 sa blíži.

7. ročník podujatia Deň vo vinohradoch 2015 sa blíži.

31.08.2015 14:43 Novinky,

Ochutnáte jedinečné vína v mieste ich zrodu, vo vinohradoch malokarpatských vinárov.

www.vinopredaj.sk | Hradská 78/B 821 07 Bratislava | tel: 02 4552 3547 | info@obchodsvinom.sk

Po siedmykrát sa otvoria malokarpatské vinice pre všetkých Vás, ktorí ste si zvykli víno vychutnávať počas jarných či jesenných otvorených pivníc – tentokrát však nebudú vŕzgať pánty dverí do malebných pivničiek ale budete cítiť pôdu pod nohami s nádhernými výhľadmi na malokarpatskú krajinu.

Vinári priamo vo svojich viniciach budú ponúkať hrozno a zároveň víno z neho vyrobené. V tento deň sa za skvelým vinohradníckym zážitkom môžete vybrať pešo, autom ale aj na bicykloch.

Navštíviť môžete desiatky viníc od Rače, Svätého Jura, Pezinka, Modry….až po Suchú nad Parnou. Súčasťou vstupenky je aj mapka, ktorá Vám uľahčí vaše putovanie – navštívite Fuksle, Gelnar, Huncpalky, Téglik, Obrperky… Genofond Frankovky v Rači a Slovenský genofond v Šenkviciach – 16 odrôd.

Po prvýkrát Vás privíta lokalita a hon Hofveigarten, ktorý sa ťahá až po mestské hradby Svätého Jura, kde sa na jednom mieste stretnete s obľúbenými jurskými vinármi, ale nielen to – hrať bude cimbalová muzika, pozriete si výstavu fotografií Premena vinohradov, ponúkať sa budú výborné kulinárske špeciality, tie však nebudú len tam.

Počas vinohradníckeho popoludnia ochutnáte Malíkov guláš ale aj guláš z diviny, či podlievaný modranskou frankovkou, šenkvický gerhen, výborné syry a pagáčiky….okrem vína bude možnosť ochutnať frizzante, hroznové mušty či skoré burčiaky. Súčasťou vstupenky bude aj bonus na nákup vína a hrozna. Nenechajte si ujsť jedinečný zážitok a vychutnajte si výborné malokarpatské vína priamo na kopcoch Malých Karpát.